Nytt bygg på Sunnaas sykehus
Byggetrinn 3 skal legge til rette for fremragende rehabilitering i et ledende forsknings- og kunnskapsmiljø ved Sunnaas sykehus i årene som kommer.
Oppdaterte kostnadsberegninger i forprosjektet for byggetrinn 3 ved Sunnaas sykehus viser at kostnadene kan bli vesentlig høyere enn tidligere lagt til grunn. Sykehuset må derfor gjennomgå årsakene til kostnadsøkningen og vurdere om prosjektet kan tilpasses de økonomiske rammene.

Illustrasjon: Nordic Office of Architecture
Styret ved Sunnaas sykehus HF ble orientert om situasjonen i styremøtet 4. november. Saken skal nå behandles videre i prosjektets styringsgruppe, før administrerende direktør legger frem en sak for styret.
I påvente av nødvendige avklaringer er det ikke aktuelt å videreføre prosjektet som opprinnelig planlagt.
Behovene som byggetrinn 3 skal dekke, er fortsatt til stede. Målet er å finne en løsning som ivaretar sykehusets fremtidige behov, samtidig som det sikres en ansvarlig bruk av ressursene.
Sunnaas sykehus vil informere om videre prosess når det foreligger nye avklaringer.