Tid og sted
- Når
-
- 05. nov. 2026, 17:30 - 18:30
- Hvor
-
Sunnaas sykehus
Bygg G, 1. et.
- Auditoriet, inngang G1
Agenda
Sunnaas sykehus informerer om forslaget for detaljregulering av arealområde Sunnaas felt BB1 i møtet. Både sykehuset og representanter fra Nesodden kommune er tilstede for å belyse og avklare spørsmål knyttet til forslaget og videre behandlingsprosess.
- Bakgrunn for forslaget
v/ Steinar Østli Andreassen, leder for eiendom og teknisk drift ved Sunnaas sykehus - Gjennomgang av skisser og tegninger
v/ Thea Molnar og Gunnar Vatnar, Link Arkitektur - Videre behandlingsprosess
v/ Henriette L'Orsa Torvund, Nesodden kommune - Spørsmål og svar
Bakgrunn for møtet
Sunnaas sykehus forbereder byggestart av et nytt sykehusbygg. Nybygget vil bli plassert nord på tomten, i nærheten av helikopterplassen og den store parkeringsplassen. Det er forventet å stå klart i 2029.
Når nytt bygg tas i bruk avvikler sykehuset drift i de to eldste byggene sør på tomten, bygg D og bygg K. Tomtene vil bli lagt ut for salg for å finansiere nybygget.
Sunnaas sykehus har lagt frem et forslag til detaljregulering av området, Sunnaas felt BB1, for Nesodden kommune. Målet er å legge til rette for boliger i form av blokkbebyggelse med tilhørende anlegg, uteoppholdsarealer og infrastruktur.
Teknikk-, miljø- og planutvalget i Nesodden kommune vedtok i møte 23. september 2026 å legge planforslaget ut til høring og offentlig ettersyn. Frist for innspill er 16. november.
Vel møtt!