Vi fikk se i detalj hvordan Sunnaas Sykehus på Studio 99 treningspoliklinikk har løst utfordringen med gruppetrening over Norsk Helsenett video, for hjemmeboende pasienter i koronatiden. Vi viser blant annet en informativ film med Nora Funkqvist, idrettspedagog på Studio 99, Sunnaas sykehus. Dessuten litt om totalløsninger for eRehabilitering på Sykehuset Vestfold-Kysthospitalet, LHL-sykehuset Gardermoen og Oppfølgingsenheten Frisk.
Les mer og se video her:
Videokonsultasjon for individer og grupper - Sunnaas sykehus
Pandemien har gitt et skikkelig løft for bruk av videokonsultasjon i helsetjenesten. Hvordan kan vi bygge på disse erfaringene og ta det er skritt videre? «Normen» fra Datatilsynet viser vei, men setter også noen begrensninger.
- Hvordan få til en mer helhetlig egenmestring og oppfølging
- Hvordan få til gruppedynamikk brukere imellom, også virtuelt?
- Hvilke erfaringer er gjort med å samle flere digitale løsninger for dialog og informasjon i ett system?
Hilde Sørli
Stein Arne RImehaug
Meld deg på webinaret her
Informasjon om de ulike webinarene med tema, innhold og foredragsholdere vil presenteres i god tid før gjennomføring på våre hjemmesider, vår facebookside og i andre relevante kanaler. Ta gjerne kontakt med oss på RKR via mail, vår hjemmeside eller vår Facebookside dersom det er spørsmål knyttet til dette! Hva med å legge deres avdelingsmøter til ett eller flere av våre webinarer i høst?
Hold av fredagene i kalenderen allerede nå!
Mvh oss i RKR
Siri, Stein Arne, Julia, Jenni, Mari og Ingvild